• Váš košík je prázdný.

Chladič pálenky / likéru se sklenkou Täljsten Stenkall Vit

1 390 Kč
ks

Stenkall Vit není jen chladič, ale především způsob, jak si plně vychutnat oblíbenou ovocnou pálenku, ať už slivovici, meruňkovici či hruškovici nebo likér, při jejich optimální teplotě. Set od značky Täljsten v elegantním dárkovém balení se skládá ze tří čistě přírodních prvků: chladiče z mastku, do kterého přesně zapadne ručně foukaná sklenice tvarovaná a designovaná ve Skruf Glass Factory ve Švédsku tak, aby se v ní plně rozvinuly všechny, i ty nejjemnější vůně; a korkového stojanu na skleničku.

Stenkall Vit elegantně využívá přirozené vlastnosti mastku, který absorbuje teplotu okolního prostředí a poté ji pomalu uvolňuje. Stačí chladič předem vložit do mrazničky, poté do něj vložit sklenici a do sklenice nalít vaši oblíbenou ovocnou pálenku nebo likér. V dutině kamenného chladiče Täljsten dosáhne váš nápoj během několika minut ideální teploty pro požitek. Nyní přiložte sklenici k nosu, hmmmm... a pak k ústům, hmmm....  Tomu se říká umění vychutnat si to, co máte rádi!

Chladič je vyrobený z mastku, který je znám pro své jedinečné tepelné vlastnosti - absorbuje teplo nebo chlad, které potom pomalu uvolňuje. Mastek je 100% přírodní a velmi měkký kámen, který se velmi snadno zpracovává a který lidé používají po tisíce let. Již Vikingové jej používali k výrobě hrnců na vaření a kuchyňského náčiní. Jeho použití k ochlazování se však zrodilo teprve nedávno, když v 90. letech značka Täljsten přišla s konceptem Whisky stones, "ledových kostek, které se nikdy nerozpustí" a dalších produktů.  Všechny produkty Täljsten jsou navrženy a vyrobeny výhradně ve Švédsku z tradičního mastku těženého již od 16. století v Handölu ve švédské oblasti Jämtland.

Popis produktu:

  • Balení obsahuje: chladič na sklenku z mastku o rozměrech cca 6x6 cm, výška 6,6 cm; sklenici o objemu 25 cl a korkovou podložku a základnu pro sklenici
  • Ochladí nápoj o 12 - 14 °C v závislosti na pokojové teplotě, množství nápoje a délce ponechání skleničky s nápojem v chladiči.
  • Použití: Chladič vložte alespoň 2 hodiny před použitím do mrazničky. Poté do něj vložte sklenici a nalijte 2 cl ovocné pálenky (slivovice, meruňkovice, hruškovice...) nebo likéru. Množství 2 cl odpovídá objemu spodní části sklenice. Sklenici opatrně otáčejte v chladiči. Jakmile prstenec kondenzátu pokryje stěny sklenice, nechte ji 3 - 6 minut odstát. Přivoňte a vychutnejte si plnou chuť. Nápoj se ochladí bez ředění na teplotu mezi 6 a 8 °C, což je ideální pro uvolnění všech chutí a vůní. Umístěte sklenici zpět do chladiče nebo do korkové základny podle toho, zda chcete snížit nebo udržet teplotu svého nápoje. Chladič je možné ponechat trvale v mrazničce tak, abyste jej mohli kdykoli použít.
  • Chladič lze mýt v myčce. Sklenice se doporučuje mýt ručně.
  • Vyrobeno ve Švédsku 
  • Chladič vyrobený z jiných materiálů než švédského mastku, ať už přírodních či jiných, je kopií původního konceptu Täljsten. Vždy upřednostňujte originál před kopií!

Zpět   Doporučit  

bylobylibo