• Váš košík je prázdný.

Chladič whisky se sklenkou Täljsten Stenkall Brun

1 390 Kč
dočasně nedostupné

Stenkall Brun není jen chladič, ale především způsob, jak si plně vychutnat oblíbenou whisky, koňak nebo rum při jejich optimální teplotě. Set od značky Täljsten v elegantním dárkovém balení se skládá ze tří čistě přírodních prvků: chladiče z mastku, do kterého přesně zapadne ručně foukaná sklenice tvarovaná a designovaná ve Skruf Glass Factory ve Švédsku tak, aby se v ní plně rozvinuly všechny, i ty nejjemnější vůně; a korkového stojanu na skleničku.

Stenkall Brun elegantně využívá přirozené vlastnosti mastku, který absorbuje teplotu okolního prostředí a poté ji pomalu uvolňuje. Stačí chladič předem vložit do mrazničky, poté do něj vložit sklenici a do sklenice nalít vaši oblíbenou whisky, koňak nebo rum. V dutině kamenného chladiče Täljsten dosáhne váš nápoj během několika minut ideální teploty pro požitek. Položte sklenici na stůl a jednoduchým válením vyrovnejte teplotu nápoje a obdivujte odrážející se barvy. Nyní přiložte sklenici k nosu, hmmmm... a pak k ústům, hmmm....  Tomu se říká umění vychutnat si to, co máte rádi!

Chladič je vyrobený z mastku, který je znám pro své jedinečné tepelné vlastnosti - absorbuje teplo nebo chlad, které potom pomalu uvolňuje. Mastek je 100% přírodní a velmi měkký kámen, který se velmi snadno zpracovává a který lidé používají již po tisíce let. Již Vikingové jej používali k výrobě hrnců na vaření a kuchyňského náčiní. Jeho použití k ochlazování se však zrodilo teprve nedávno, když v 90. letech značka Täljsten přišla s konceptem Whisky stones, "ledových kostek, které se nikdy nerozpustí" a dalších produktů.  Všechny produkty Täljsten jsou navrženy a vyrobeny výhradně ve Švédsku z tradičního mastku těženého již od 16. století v Handölu ve švédské oblasti Jämtland.

Popis produktu:

  • Balení obsahuje: chladič na sklenku z mastku o rozměrech 6x6 cm, výška 6,6 cm; sklenici o objemu 25 cl a korkovou podložku a základnu pro sklenici
  • Ochladí nápoj o 12 - 14 °C v závislosti na pokojové teplotě, množství nápoje a délce ponechání skleničky s nápojem v chladiči.
  • Použití: Chladič vložte alespoň 2 hodiny před použitím do mrazničky. Poté do něj vložte sklenici a nalijte 4 cl whisky nebo jiného nápoje (koňak, rum). Množství 4 cl odpovídá objemu spodní části sklenice a je to i maximální množství, které vám umožní sklenici rolovat po stole bez rozlití. Počkejte 2 - 5 minut, váš nápoj se mezitím vychladí. Pak sklenici rolujte po stole, pozorujte ji a vyrovnejte tím teplotu své whisky. Přivoňte a vychutnejte si tu správnou chuť vaší whisky. Umístěte sklenici zpět do chladiče nebo do korkové základny podle toho, zda chcete snížit nebo udržet teplotu svého nápoje. Chladič je možné ponechat trvale v mrazničce tak, abyste jej mohli kdykoli použít.
  • Stenkall Brun lze použít i na udržení teploty teplých nápojů, třeba vaší irské kávy - stačí kamennou část zahřát 3 minuty v mikrovlnné troubě na 750 W.
  • Chladič lze mýt v myčce. Sklenice se doporučuje mýt ručně.
  • Vyrobeno ve Švédsku 
  • Chladič vyrobený z jiných materiálů než švédského mastku, ať už přírodních či jiných, je kopií původního konceptu Täljsten. Vždy upřednostňujte originál před kopií!

Zpět   Doporučit  

bylobylibo